Rozwiązania GPS

Kolokacje: analizy

Chcąc zabezpieczyć swoje towary i urządzenia, warto wyposażyć je w elektronikę, która pomoże dokładnie zlokalizować konkretny sprzęt. Niezależnie od tego, czy jest to samochód ciężarowy z ważnym ładunkiem czy inna droga maszyna, dobrze jest wyposażyć go w odpowiednie produkty GPS. Umieszczone w odpowiednich, trudnych do zlokalizowania miejscach, zabezpieczą one drogie sprzęty między innymi przed kradzieżą. Dzięki tego rodzaju systemom zawsze będzie możliwe ich dokładne namierzenie.

Monitorowanie przesyłania towarów

Jednymi z niezwykle przydatnych produktów GPS są lokalizatory i nadajniki do pojazdów, przeznaczone do monitorowania towarów oraz przesyłek. Aby móc określić więcej niż samo położenie samochodu, warto zainwestować również w dodatkowe systemy, które pomogą skontrolować poziom paliwa. Niezwykle przydatne są również urządzenia określające i analizujące takie parametry pracy kierowcy jak średnia prędkość, ilość i długość postojów oraz trasy obrane podczas przewozu. Tego rodzaju sprzęt nie nadaje się jednak do namierzania osób i zwierząt.

Różne warianty pracy produktów GPS

Samochodowe urządzenia GPS mogą pracować w różnych trybach, z których każdy daje nieco inny rezultat. Dzięki możliwości ich dokładnego ustawienia, produkt ten doskonale sprawdza się w każdej sytuacji. Dostępne warianty to: “stały interwał nadawania”, “pozycja na odpytanie”, “tryb wagonowy”, “ruch = transmisja” oraz “gdzie mnie zostawili”. W każdym z nich urządzenie informuje o nieautoryzowanym odłączeniu bądź oderwaniu. Jest to zatem świetne zabezpieczenie dla każdego właściciela floty samochodowej.

Archiwizacja każdego raportu

Monitoring GPS posiada również zastosowania w branży budowlanej. Regularne raporty i możliwość archiwizacji wszystkich danych sprawiają, że produkty te są niezwykle pomocne podczas śledzenia przepływu materiałów i paliw. Zapewnia to pełną kontrolę nad różnego rodzaju procesami podczas powstawania obiektów architektury i infrastruktury. Stosowanie tego rodzaju rozwiązań pozwala stworzyć doskonale działający system optymalizacji budowy, oparty o stale aktualizowane dane, pobierane w ustalonych odstępach czasu.

Łatwe protokołowanie z naszymi produktami

Jeśli potrzebny jest uniwersalny i czytelny protokół, nowoczesne produkty GPS mogą go zapewnić. Służący do tego moduł CAN odczytuje niezbędne informacje o wszelkiego rodzaju awariach. To właśnie dzięki niemu możemy pozyskać ważne dane na temat stanu paliwa, licznika, średniego spalania i działania poduszek powietrznych. Tego rodzaju systemy wykorzystuje się także do oceny stylu jazdy kierowcy oraz dokładnego rozliczania i raportowania czasu pracy. Umożliwiają one także obliczenie kosztów eksploatacji poszczególnych samochodów oraz całej floty.

Urządzenia GPS do monitorowania spalania

Podczas zarządzania flotą samochodową niezwykle ważna jest kontrola nad spalaniem. Uzyskanie jej pomoże w dokładnym określeniu ilości paliwa, jaka będzie potrzebna do przebycia określonej trasy. Osiągnąć kontrolę można na kilka sposobów. Istnieją od dawna znane rozwiązania, takie jak sondy oraz pływaki. Założyć można jednak również elektroniczny korek, który usprawni monitorowanie dostępu do wlewu paliwa w maszynach budowlanych lub samochodach ciężarowych. Tego typu produkt łączy się również z systemami GPS.

Możliwość uzyskania dodatkowych informacji

Dodatkowe produkty GPS, takie jak system eco driving online, alerty geostrefowe czy zdalna blokada rozrusznika pozwolą znacznie polepszyć korzystanie z poszczególnych maszyn. Umożliwią one szybkie informowanie o zbliżeniu się przesyłki do Klienta. Specjalny przycisk alarmowy pomoże w przypadku ewentualnego napadu bądź fizycznej agresji ze strony innych kierowców. Po jego wciśnięciu automatycznie zostanie wykonane połączenie z określonym numerem telefonu.

Zapraszamy do poznania poszczególnych artykułów

Jeśli interesuje Państwa bezpieczeństwo maszyn oraz ładunków, zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi kategoriami na naszej stronie. Nasze produkty GPS zapewnią prawidłowe działanie floty samochodowej w każdym momencie trasy.