Monitoring naczep

Śledź pozycję naczep i popraw logistykę transportu za pomocą monitoringu GPS.

Posiadając flotę samochodów ciężarowych zawsze mamy na uwadze dobro przewożonych towarów.

Każdy pojazd musi dostać się w ustalone w kontrakcie miejsce. Wszystkie artykuły dotrzeć muszą w nienaruszonym stanie oraz w tej samej ilości, w której otrzymała je nasza firma. Niestety jednak, korzystając ze standardowych rozwiązań dostępnych na rynku nie zawsze udaje się przeprowadzić zlecenie w stu procentach tak jak wymaga tego zamawiający. Istnieją jednak systemy, które pozwolą zmienić tę sytuację i sprawić, że naczepa stanie się znacznie bezpieczniejsza. Jakie korzyści płyną z wykorzystania monitoringu GPS?

Szczegółowe monitorowanie zestawu

Oferowane przez nas systemy GPS pozwolą poznać dokładne dane na temat posiadanej naczepy. Z ich użyciem możliwe jest dokładne zaplanowanie i skontrolowanie obszaru poruszania się każdego pojazdu. Korzystając z udostępnianych przez nas urządzeń oraz właściwego dla nich oprogramowania możliwe jest także nadzorowanie i monitorowanie w czasie rzeczywistym położenia oraz ruchu każdego pojazdu oraz dołączonych do niego urządzeń. Opcja ta może być wykorzystywana przez każdą firmę, gdyż wystarczy posiadać dostęp do Internetu, a poszczególne informacje zostaną nam czym prędzej przekazane.

System GPS dostarczy wszystkich najważniejszych informacji

Systemy monitoringu naczep to jednak nie tylko śledzenie położenia pojazdu z pomocą sygnału GPS. To także dokładne informacje na temat konkretnych parametrów, takich jak masa części zestawu, w której przewożony jest towar. Waga ta zostanie podana w przybliżeniu do 100 kg, co w przypadku samochodów ciężarowych, przenoszonych przez nie produktów i innych funkcji oprogramowania jest wystarczające do ustalenia dokładnej ilości ładunku.

Nadzorowanie wszystkich ważnych funkcji naczepy

Monitoring GPS pozwala w każdej chwili podnieść poziom bezpieczeństwa wszystkich przewożonych produktów oraz samej naczepy. Poprawnie zainstalowany system pozwoli nadzorować proces załadunku oraz rozładunku, dzięki czemu spółka będzie posiadała pełne informacje na temat wykonywanego przez kierowcę zlecenia. Specjalne oprogramowanie powiadomi firmę o każdym otwarciu drzwi, pozwalając jak najszybciej wykryć wszelkie anomalie i poradzić sobie z nimi już w zarodku.

Informowanie o każdej anomalii

Wspomniany wyżej system zdalnie powiadamia użytkownika o każdym nieautoryzowanym otwarciu drzwi. Dodatkowym zabezpieczeniem jest alarm z syreną o natężeniu dźwięku 120 dB, słyszalny nawet z oddalenia. Aby mieć pewność, że naczepa nie zostanie otwarta w nieodpowiednim momencie, jest ona wyposażona w specjalne, elektryczne rygle. Wspomagają one działanie oprogramowania GPS, monitorującego ładunek podczas przewozu.

Gwarancja utrzymania właściwych parametrów ładunku

Niektóre przewożone produkty wymagają specjalnego traktowania ze względu na swoje właściwości, konieczność utrzymania konkretnej temperatury lub innych, specyficznych dla siebie parametrów. Również w tym celu możliwe jest wykorzystanie oferowanego przez nas systemu monitoringu GPS dla naczep. Posiadają one specjalne czujniki, informujące w czasie rzeczywistym o warunkach występujących w zestawie. Dzięki własnemu zasilaniu, system będzie wymagał jedynie okresowego doładowania, które można przeprowadzić w bazie.

Pomoc podczas utrzymania wszelkich terminów

Proponowany przez naszą firmę monitoring GPS naczep to doskonałe narzędzie, pozwalające nadzorować pracę i wykonać terminowo każde zlecenie. System wyposażony jest w specjalne alerty geostrefowe, dzięki którym będą Państwo mogli zawsze dokładnie określić położenie całego składu. Oferowane przez nas oprogramowanie GPS zawsze dostarczy najważniejszych informacji o naczepie, przewożonym ładunku, położeniu zestawu i wiele innych.

Wiele przydatnych funkcji dla każdej firmy transportowej

Proponujemy Państwu wykorzystanie naszego systemu monitoringu w swojej flocie samochodów ciężarowych. Niezliczona ilość przydatnych funkcji i otrzymywanych przez firmę informacji sprawia, że oferowane przez nas urządzenia GPS dla naczep są coraz częściej wykorzystywane przez różnego rodzaju spółki. Jeśli chcą Państwo poznać więcej zalet sprzętu lub jego szczegółową specyfikację, prosimy o kontakt. Gwarantujemy szybką i merytoryczną odpowiedź na każde pytanie.

Funkcjonalność systemu PRACTIQS GPS do naczep