Monitoring pojazdów ciężarowych

Monitoruj samochody ciężarowe i optymalizuj dostawy dzięki precyzyjnemu monitoringowi GPS.

Zdobyte na przestrzeni ostatnich lat bardzo duże doświadczenie pozwala naszemu przedsiębiorstwu na dostarczanie jakościowych rozwiązań technologicznych

Zdobyte na przestrzeni ostatnich lat rozległe doświadczenie pozwala naszemu przedsiębiorstwu na dostarczanie jakościowych rozwiązań technologicznych, wspomagających pracę ludzi w różnego rodzaju organizacjach. Głównym oferowanym przez nas produktem jest monitoring pojazdów GPS, który powala na sprawne zarządzanie flotą samochodową. Dostarczane informacje mogą być na bieżąco kontrolowane i weryfikowane przez kolejne 3 lata, a po tym czasie trafiają one do systemowego archiwum lub są usuwane z bazy danych zgodnie z oczekiwaniami wybranego klienta.

Rozbudowane funkcje systemu monitorowania pojazdów

Prezentowany produkt odznacza się bardzo wieloma funkcjami, a jedną z nich jest określanie dokładnej lokalizacji ciężarówki oraz planowanie trasy przewozu z uwzględnieniem obecnie panującej sytuacji na drogach (m.in. korków i remontów). Oferowany system pozwala także na kontrolowanie poziomu paliwa w baku oraz nadzorowanie liczby tankowań, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko kradzieży.

Niezwykle istotną funkcją urządzeń GPS jest także monitorowanie chłodni i naczep każdego pojazdu ciężarowego. Jest to szczególnie ważne podczas przewozu produktów wymagających szczególnych warunków mikroklimatycznych (na przykład odpowiedniej temperatury powietrza lub konkretnej wilgotności). Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest również blokada otwarcia drzwi elektromechanicznym ryglem, który jest unikatowym produktem na rynku podobnych rozwiązań telematycznych i zarazem jest autorskim rozwiązaniem specjalistów z QS GROUP.

Pozyskiwanie danych z każdego samochodu ciężarowego

Monitoring GPS to doskonałe narzędzie do prowadzenia skomplikowanych danych i statystyk kosztowych. Wydatki na paliwo, serwisy, naprawy, ubezpieczenia czy też leasingi – teraz do wszystkich tych danych można mieć dostęp z jednego miejsca. Nieodłącznym elementem pracy kierowcy pojazdu ciężarowego jest sprawny tachograf. Monitoring GPS pozwala na zdalny odczyt plików DDD z karty bez fizycznego dostępu do samochodu, co bardzo ułatwia prowadzenie różnego rodzaju statystyk oraz rozpisek uwzględniających czas pracy.

 

Dodatkowymi opcjami całego systemu GPS może być również zgłaszanie szkód, prowadzenie kartotek poszczególnych pojazdów ciężarowych, a także prowadzenie raportów flotowych. Bardzo ciekawą opcją jest również śledzenie EKO drivingu w celu wyłonienia kierowcy odznaczającego się najekonomiczniejszym stylem jazdy spośród wszystkich kierowców firmy.

System GPS pomoże w osiągnięciu celów finansowych

Odpowiednie użycie systemu monitoringu GPS może przyczynić się do znacznego obniżenia wydatków w firmie. Dzięki stałej kontroli każdego samochodu oraz jego kierowcy, jesteśmy w stanie szczegółowo wskazać najbardziej wrażliwe momenty podczas przewozu. Korzystając z pozyskanych danych możemy zlokalizować konkretne problemy i pojazdy ciężarowe, w których one występują. Jest to niezwykle przydatne, gdy zależy nam na jak najlepszej obsłudze Klienta i dostarczeniu jego produktów nie tylko w jak najkrótszym czasie, ale również w odpowiednich warunkach i nienaruszonym stanie.

Możliwość udostępnienia informacji o pojeździe

Zainstalowany w ciężarówkach system GPS może również sprawić, że znacznie polepszy się kontakt z Klientem. Firma przewozowa ma prawo oraz możliwość udostępnienia między innymi danych o aktualnym miejscu, w którym przebywa towar. System GPS PRACTIQS posiada szeroko rozbudowane połączenia sieciowe (API) z systemami znanych  firm logistycznych i giełdami transportowymi. Takie rozwiązanie sprawia, że każdy kontrahent otrzyma w czasie rzeczywistym informacje dotyczące całej historii transportu oraz stanu, w jakim znajdują się zamówione produkty. Produkt ten charakteryzuje się elastycznymi prawami dostępu do widoku monitorowanej ciężarówki, dla wybranego użytkownika systemu PRACTIQS GPS.

Doskonałe rozwiązanie dla całej floty ciężarówek

Jeżeli zależy Państwu na maksymalnych oszczędnościach, zachowując przy tym największą możliwą jakość usług, prezentowany przez nas nowoczesny system GPS to niewątpliwie jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na polskim rynku. Korzystając z udostępnianych przez firmę QS Group rozwiązań, zapewnią sobie Państwo możliwość kontroli wszystkich najważniejszych parametrów. Dzięki temu znacznie łatwiejsze stanie się ustalenie odpowiedniej trasy, optymalnego zużycia paliwa czy mikroklimatu w każdym pojeździe ciężarowym.