Elektroniczny korek paliwa

GPS QS Group
Fotoelektryczny-czujnik-otwarcia-zbiornika

Czujnik alarmowy otwarcia wlewu paliwa

Czujnik otwarcia wlewu paliwa to nasze autorskie rozwiązanie niespotykane dotychczas na rynku.

Rozwiązanie cechuje się relatywnie niską ceną i łatwością montażu. Posiada zastosowanie w szerokiej gamie pojazdów ciężarowych, maszyn roboczych, maszyn budowlanych, maszyny używanych w logistyce magazynowej, pojazdach szynowych i kolejnictwie. Zastosowanie we wszelkich pojazdach transportowych i maszynach zasilanych paliwem diesla lub etyliną.

Elektroniczny czujnik alarmowy otwarcia wlewu paliwa występuje tylko z systemem monitoringu GPS.

Czujnik-alarmowy-otwarcia-wlewu-paliwa

Czujnik alarmowy otwarcia wlewu paliwa

Dodatkowe cechy funkcjonalne:

  • powiadomienie alarmowe SMS wskazanego numeru abonenta,
  • powiadomienie alarmowe e-mail wskazanego adresata wiadomości
  • czas otwarcia korka paliwa
  • dokładne miejsce otwarcia korka paliwa
Elektroniczny-korek-paliwa

Elektroniczny korek i monitorowanie dostępu do wlewu paliwa.

Produkt przeznaczony jest do samochodów ciężarowych, maszyn roboczych i budowlanych i innych pojazdów ciężkich

Układ sygnalizuje, odkręcenie korka paliwa jako zmianę stanu na wyjściu, jak również sabotażu, przecięcie kabla, poprzez zanik sygnału na przewodzie komunikacyjnym. Wraz z elektronicznym korkiem oferujemy szereg plomb i osłon zabezpieczających kradzieże paliwa ze zbiorników.

Opcjonalnie stosujemy elektroniczny korek wraz z sitem antykradzieżowym montowany w dotychczasowym wlewie paliwa za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych nitów i atestowanych mas klejąco-uszczelniających. Korek występuje standardowo w dwóch wymiarach wlewu paliwa 60 i 80 mm oraz na zamówienie w innych rozmiarach. Produkty przeznaczone są wyłącznie do pracy z nadajnikami GPS, za pomocą których są wysyłane zdarzenia alarmowe na serwer i przekazywane użytkownikowi końcowemu.

Więcej o produkcie (https://aplisens.pl/bak-q80.html)

zabezpieczenia_systemu_alarmowego_otwarcia_wlewu_paliwa

Dodatkowe zabezpieczenia systemu alarmowego otwarcia wlewu paliwa

W wybranych konfiguracjach systemu korka paliwa, dodatkowo montujemy  na pojeździe system alarmu akustycznego.

W przypadku nieautoryzowanego otwarcia wlewu paliwa uruchamiana jest syrenka alarmowa 120 dB, która skutecznie odstraszy intruza. System alarmowy czujnika otwarcia wlewu paliwa wyposażony jest również w zabezpieczenie sabotażowe. W przypadku przecięcia przewodów zasilających czujnik zostaną wysłane powiadomienia SMS / e-mail na wskazane dane adresowe oraz zostanie uruchomiona syrenka alarmowa.

Użytkownik systemu PRACTIQS GPS może skonfigurować dowolne strefy tankowania pojazdu, które są dozwolone lub zakazane. System automatycznie wyśle powiadomienie o otwarciu wlewu paliwa, tankowaniu pojazdu, upuście paliwa w odpowiednio skonfigurowanej strefie.

Ruchoma_strefa tankowania_pojazdów

Ruchoma strefa tankowania pojazdów

Autocysterna z systemem PRACTIQS GPS  bezpośrednio tankująca pojazdy  posiadające system monitoringu PRACTIQS GPS zaznaczy na aplikacji mapowej zdarzenie tankowania, otwarcia korka paliwa, poziomu paliwa na sondzie paliwa  lub pływaku paliwa.

Przy odpowiedniej konfiguracji zamontowanych urządzeń na autocysternie i tankowanych pojazdach, system jest w stanie wykryć ilość roztankowanego paliwa oraz ilość poszczególnych tankowań, otwarcia poszczególnych zbiorników paliwa.

System kompleksowo wizualizuje użytkownikowi procesy tankowania pojazdów i godpodarki paliwowej w firmie.