Tachograf DDD

Zdalny odczyt tachografu

Prawo dotyczące tachografów cyfrowych wymaga odczytywania tachografu cyfrowego co najmniej raz na 90 dni i odczytu danych z karty kierowcy przynajmniej raz na 28 dni. Proces polega na przeniesieniu i zapisaniu na komputerze danych pobranych z urządzenia. Dane z tachografów cyfrowych oraz kart kierowców muszą być przechowywane w formie elektronicznej na dwóch oddzielnych nośnikach pamięci, w różnych miejscach, przez okres jednego roku.

System PRACTIQS GPS umożliwia automatyczny odczyt danych tachografu poprzez nadajnik GPS. Dane przenoszone są wprost do pamięci urządzenia klienckiego. Nadajnik GPS za pomocą rozszerzonej funkcji umożliwia odczytanie pamięci masowej tachografu, kart kierowców w postaci plików DDD, które można otworzyć za pomocą programów do rozliczania czasu pracy kierowców. Zaletą zastosowania naszego urządzenia jest brak potrzeby powrotu pojazdu do bazy w celu odczytania pamięci tachografu.

 

Obsługiwane modele tachografów cyfrowych:

  • Stoneridge od wersji R7.1
  • EFAS od wersji V02
  • Continental/VDO/Siemens od wersji Rel. 1.3a

Moduł pozwala na zdalny odczyt plików DDD z tachografu i karty kierowcy (bez fizycznego dostępu do pojazdu np. będącego za granicą).
Pliki odczytywane są automatycznie np. co 10 dni.

tachograf-odczyt-zdalny-ddd