Electric Door Secure

ELEKTROMECHANICZNE ZABEZPIECZENIE NACZEPY

Elektryczny zamek ryglowy

Elektryczny zamek ryglowy do blokowania od wewnątrz drzwi naczepy ciężarówki, chłodni lub kontenera przed otwarciem z zewnątrz, to nasze autorskie rozwiązanie. Znane i powszechnie stosowane są rozwiązania ryglowania drzwi naczep samochodów ciężarowych, chłodni i kontenerów opierają się na zabezpieczeniu drzwi z zewnątrz. Są to różnego typu zamki lub kłódki zakładane na drzwi. Są znane również rozwiązania rygla wysuwanego z podłogi od dołu wchodzącego w drzwi, gdzie rygiel sterowany jest mechanizmem pneumatycznym.

Wadą powyżej opisywanych rozwiązań jest niewystarczające zabezpieczenie naczep samochodów ciężarowych, chłodni i kontenerów przed niechcianym dostępem do wewnątrz. Zewnętrzne zabezpieczenia można łatwo sforsować, natomiast pneumatyczny rygiel wysuwany z podłogi przez swoje umiejscowienie przeszkadza w rozładunku/załadunku towaru oraz jest awaryjny. Oferowany przez nas zamek ryglowy drzwi naczepy ciężarówki, chłodni lub kontenera umiejscowiony jest od wewnątrz. Siłownik elektryczny może być podłączony do zdalnego monitoringu GPS pojazdu. Siłownik może być zdalnie sterowany.

 

Zaletą tego zamka ryglowego jest jego duża wytrzymałość, która jest niezbędna do zamykania dużych drzwi naczep ciężarówki, chłodni lub kontenerów. Ponadto zamek zamocowany wewnątrz naczepy, chłodni lub kontenera jest niewidoczny z zewnątrz, przez co trudniej sforsować zamek i otworzyć drzwi przez osoby do tego nieuprawnione. Przez mocowanie wewnątrz naczepy, chłodni lub kontenera na zamek nie działają czynniki atmosferyczne, przez co zamek działa dłużej oraz będzie bardziej niezawodny, gdyż nie podlega takim zjawiskom jak np. oblodzenie. Zamocowanie zamka na suficie naczepy, chłodni lub kontenera sprawia, że nie przeszkadza w załadunku i rozładunku towaru oraz nie jest narażony na kontakt z towarem oraz innym sprzętem, co wydłuża jego żywotność. Zamek może być sterowany zdalnie, np. przez kierowcę, co zapobiega dostaniu się do naczepy, chłodni lub kontenera nieuprawnionych do tego osób. Zaletą jest też możliwość podłączenia zamka do monitoringu GPS, co może zaalarmować kierowcę lub właściciela naczepy samochodu ciężarowego, chłodni lub kontenera o próbie nieuprawnionego sforsowania zamka.

Urządzenie ektryczny rygiel przesyła następujące informacje do aplikacji PRACTIQS GPS:

  • położenie naczepy,
  • jazda, postój, prędkość,
  • temperatura wewnątrz naczepy,
  • drzwi otwarte, zamknięte,
  • drzwi zaryglowane,
  • próba otwarcia drzwi (zaryglowanych, Alarm).

Możliwości odblokowania, zablokowania drzwi:

  • zdalnie z systemu z potwierdzeniem operacji (wymagany zasięg GSM),
  • przez kierowcę ze smarfonu (po otrzymaniu kodu autoryzacyjnego),
  • przez kierowcę za pomocą pilota,
  • Awaryjnie przez pociągnięcie linki (ukryta, zwalniana zamkiem GERDA).

Rygiel zasilany jest ze świateł pozycyjnych naczepy

Posiada wbudowany akumulator starczający na pracę rygla przez około 3-4 dni bez zasilania.

Rygiel wykonany jest ze stali kwasoodpornej i odporny jest na mycie i zamoczenie.