Lokalizator GPS

Co daje lokalizator GPS?

Podstawową funkcją Lokalizatora GPS jest Monitoring ruchu pojazdów jednakże ma on wiele innch zastosowań:

Analiza Stylu jazdy kierowcy:

Dzięki funkcji Eco driving możemy analizowąc style jazdy kierowców, co przyczynia się do efektywniejszego zarządzania flotą pojazdów jak i ich eksploatacji.

Ochrona Paliwa:

Dzięki Lokazliatorowi GPS możesz chronić swoje paliwo wykrywając potencjalne kradzieże. Wspópracuje on z takimi rozwiązaniami jak
Elektroniczny Korek Paliwa, Sonda Paliwa czy Pływak Paliwa. Rozwiązania te skutecznie zabezpieczają zasoby paliwa floty pojazdów.

Optymalizacja Tras i Zużycia Paliwa:

Lokalizatory GPS pomagają zoptymalizować trasy pojazdów, co prowadzi do zmniejszenia kosztów paliwa

E-toll – wygodne płatności autostradowe:

Nasze Lokalizatory GPS są zintegrowane z systemami opłat drogowych E-toll, co umożliwia płatności elektroniczne za przejazdy bez konieczności zatrzymywania się na bramkach poboru opłat.

Efektywne Zarządzanie Czasem Pracy:

W przypadku firm świadczących usługi transportowe, lokalizatory GPS pozwalają na dokładne śledzenie Czasu Pracy Kierowców i dostosowywanie planów pracy.

Zarządzanie Konserwacją Pojazdów:

Za pomocą lokalizatora GPS i naszej aplikacji Practiqs możesz skutecznie planować i zarządzać przeglądami technicznymi pojazdów dzięki funkcji powiadomień SMS jak i e-mail, co przyczynia się do utrzymania floty w dobrym stanie technicznym.

GPS-nadajnik

Jak działają lokalizatory GPS?

Budowa typowego lokalizatora GPS

Typowy lokalizator samochodowy składa się z czterech głównych elementów. Odbiornika GPS, Modemu GSM oraz procesora i pamięci do przechowywania zdarzeń z trasy. Do procesora poprzez interfejs I/O można podłączyć różnego rodzaju sygnały i urządzenia jak sonda paliwa lub pływak do kontroli tankowań, identyfikacja i autoryzacja kierowcy, magistralę CAN do kontroli zużycia paliwa i inne parametry z pracy silnika. Wszystkie te parametry, powiązane z pozycją na trasie są zapisywane do pamięci zwanej „czarną skrzynką”, a nastepnie wysyłane przez modem GSM. Odbiornik GPS w samochodzie jak i modem GSM mogą mieć wyprowadzone anteny na zewnątrz obudowy, albo zintegrowane wewnątrz. Obecnie lokalizatory mają tak czułe odbiorniki GPS, że praktycznie montaż anten można przeprowadzić w każdym miejscu pojazdu. Czujnik 3D stanowi element wybudzania urządzenia podczas trybu oszczędzania akumulatora na postoju. Stanowi również zabezpieczenie podczas kradzieży auta: przemieszczenie, wstrząs lub pochylenie (np. wciąganie na lawetę). Wewnętrzny akumulator podtrzymuje pracę urządzenia na wypadek odcięcia głównego zasilania z akumulatora.

lokalizator-gps
lokalizator-gps-2
lokalizator-gps-3
lokalizator-gps-4

Jaki lokalizator GPS do samochodu?

Lokalizator GPS samochodu powinien być kompatybilny z naszym pojazdem. Powinien relatywnie łatwo dać się zamontować oraz spełniać narzucone oczekiwania funkcjonalne. Lokalizatory GPS potrafią określić nam miejsce przebywania naszego samochodu, ale też mają szereg innych funkcji. Na rynku znajdziemy całą paletę rozwiązań, od „garażowych” produkcji poprzez kompleksowe propozycje dedykowane indywidualnym i instytucjonalnym użytkownikom.

Każdy nasz nadajnik może być wykorzystany do różnych zastosowań, jak również niemalże każdy nadajnik może być rozbudowany o dodatkowe rozwiązania funkcjonalne (sondy paliwa, dodatkowe czujniki) oraz rozwiązania pozafunkcjonalne.

Jak podłączyć lokalizator GPS w samochodzie?

Podłączenie lokalizatora GPS w samochodzie może różnić się w zależności od zastowsowań jakie ma pełnić nadajnik

Gdzie montowany jest GPS w samochodzie ?